Grunt

to wysokiej klasy, bezbarwnym preparatem do gruntowania podłoży budowlanych, gotowych do zastosowania bez rozcieńczenia. Można go stosować na wszelkie budowlane podłoża mineralne, na ścianach, sufitach i podłogach zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkt przeznaczony jest do zwiększenia przyczepności do podłoża zapraw budowlanych, klejów do glazury, posadzek samopoziomujących oraz powłok malarskich. Zmniejsza oraz wyrównuje chłonność podłoży, poprawiakomfort pracy, zmniejsza użycie materiałów oraz ułatwia uzyskanie rwnomiernej faktury wymalowanych powierzchni. Nadaje się pod wszelkie farby akrylowe i lateksowe oparte na wodnych dyspersjach żywic polimerowych o ile producent farb nie zaleca inaczej. Emulsji nie należy stosować pod farby silikatowe.

 

Sposób użycia : grunt należy nakładać wałkiem, pędzlem lub poprzez natrysk. Kolejne warstwy można nakładać po wyschnięciu poprzednich. W przypadku bardzo chłonnych podłoży dopuszcza się rozcieńczenie z wodą w stosunku jedna część wody dwie części emulsji. Prace należy prowadzić w temperaturze otoczenia i podłoża min. +10 st. C . Wydajność około 0,2 l/m.kw.

Przechowywanie w temp. Od 0 st. C. do 40 st. C. jednak zamrożenie nie wpływa znacznie na właściwości po rozmrożeniu. Emulsja jest ekologiczna oraz nieszkodliwa dla zdrowia oraz środowiska. Okres przydatności to 12 miesięcy od daty produkcji zamieszczonej na opakowaniu.