Gładź

Gładź – do łączenia i wykańczania Paneli Dekoracyjnych służy do wykonywania idealnych gładkich połączeń płytek i paneli gipsowych oraz gładzenia ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń pod malowanie lub tapetowanie. Nadaje się również do wypełnienia małych rys i drobnych ubytków – nieprzekraczających 5 mm. Gładź cechuje łatwe użycie i duża podatność na szlifowanie.

 

Sposób użycia : Nakładać ręcznie na wszelkie stabilne, suche i czyste podłoża budowlane również drewnopochodne i odkształcające jak płyty g-k czy OSB. Podłoże mocno chłonne słabe, lub zapylone wcześniej zagruntować gruntem do paneli Decolux. Rozprowadzać prosto z wiadra warstwami o grubości do 5 mm. Kolejne warstwy nakładać po wyschnięciu poprzedniej. Dla uzyskania idealnej gładkości nakładać na siebie coraz cieńsze warstwy albo szlifować ręcznie suchą powierzchnię papierem ściernym lub gąbką – podczas pracy stosować granulację nr 80 – 120.

Prace prowadzić przy temp. Otoczenia i podłoża od +10 do +40 st.C . Czas schnięcia pojedynczej warstwy o grubości warstwy 1mm. Około 2 h – w temp. Pokojowej i przy wilgotności 40-60 % . Wydajność około 2 kg. Gładzi na m.kw. Przy grubości warstwy około 1 mm.

Przechowywanie : w celu ponownego użycia szczelnie zamknąć wiadro. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem. W celu uplastycznieniu konsystencji zaleca się przemieszać produkt przed użyciem. Okres przydatności do użycia 12 miesięcy od daty produkcji zamieszczonej na opakowaniu.