Klej

Gotowy klej do paneli dekoracyjnych jest wysokiej klasy klejem dyspersyjnym służącym do natychmiastowego montażu dekoracyjnych płytek i paneli gipsowych. Klej przeznaczony jest do zastosowania na ścianach wewnątrz pomieszczeń. Produkt ten cechuje przyczepność znacznie przewyższająca wymagania normy, niezwykła elastyczność charakterystyczna dla klejów polimerowych oraz neutralna barwa.

 

Sposób użycia : stosować na wszelkie stabilne, suche i czyste podłoża budowlane oraz na podłoża drewnopochobne i odkształcone np. Płyty g-k, lub OSB. Podłoża mocno chłonne, słabe lub zapylone wcześniej zagruntować emulsją gruntującą. Klej nakładać prosto z wiadra. Rozprowadzając po ścianach tacą zębatą o wielkości zębów od 4 do 8 mm. Warstwa kleju powinna być głęboko rowkowana i nie grubsza niż szerokość zębów. Suche i czyste płytki przykładać beżpośrednio na ściane pokrytą klejem, a następnie docisnąć tak aby jego warstwę zredukować do połowy grubości.

Nie układać płytek na placki – znacząco wydłuża to proces wiązania kleju. Klej wiąże w wyniku odparowania wody. Wiązanie to jest nieodwracalne. Fugować po stwardnieniu kleju. Prace prowadzić przy temp. Otoczenia i podłoża od 8 st. C do + 30 st. C . Wydajność przy użyciu pacy 4 mm około 1,8 kg m. kw. Przy użyciu pacy 6 mm około 2,7 kg.m.kw. . Przechowywać w temp. 0 – 30 st. C. W celu ponownego użycia szczelnie zamknąć wiadro. W celu uplastownienia konstytencji, zaleca się przemieszać produkt przed ponownym użyciem. Okres przydatności 12 miesięcy od daty produkcji zamieszczonej na opakowaniu.

 

UWAGA !!! - Chronić przed dziećmi, nie wdychać pyłu, zabezpieczyć oczy. Prace prowadzić zgodnie z sztuką budowlaną i przepisami BHP.

Pobierz folder

Pobierz ulotkę